Природната формула на органски кофеин, гоџи-бобинки и екстракт од органска калинка, како и природниот бетаин и даваат на косата потполна еластичност и ја одржуваат постојано мека и мазна. Реконструирачкиот активен комплекс на силика и аргинин ја зајакнуваат косата и ѝ даваат дополнителен волумен.
Употреба: Во големина на зрно лешник нежно масирајте со серумот рамномерно на краевите на косата 1-2 пати неделно - нема потреба да се мие по нанесувањето. Потоа можете да ја обликувате косата како што посакувате. За миење на косата го препорачуваме истовремена употреба на Логона Енергетскиот шампон против опаѓање и нега на тенка и слаба коса, а за дополнителна нега на тенката и слаба коса го препорачуваме Логона Енергетскиот регенератор за коса со органски кофеин.
Состав:Aqua (Water), Alcohol denat., Vitis Vinifera (Grape) Seed Oil, Glyceryl Stearate Citrate, Aloe Barbadensis Leaf Juice*, Glycerin, Betaine, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter*, Caffeine*, Isoamyl Laurate, Inulin, Sodium Stearoyl Glutamate, Silica, Arctium Lappa Seed Oil*, Arginine, Punica Granatum Seed Extract*, Bambusa Vulgaris Leaf/Stem Extract, Rosa Canina Fruit Extract*, Ginkgo Biloba Leaf Extract, Bambusa Vulgaris Sap Extract, Lycium Barbarum Fruit Extract*, Lactic Acid, Sodium Lactate, Xanthan Gum, Tocopherol, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil*, Citric Acid, PCA Ethyl Cocoyl Arginate, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract*, Parfum (Fragrance)**, Limonene**, Linalool**, Citronellol**, Geraniol**, Citral**, Coumarin**, Benzyl Benzoate**
* од контролирано органско производство           ** природни етерични масла

Пакување: 75 ml, Цена: 750,00 ден. Шифра: 30214

 

 
 
 
BDIH, NATRUE, ЛОГОНА ознаки за органско
____________________________________
Производите можете да ги купите преку

Активни состојки


За свежа, ревитализирана кожа

Причината зошто кафето е стимулант се објаснува со неговата кофеинска содржина. Освен како расонувач наутро, кофеинот се користи и во природната козметика за да го стимулира метаболизмот на кожата и да ја подобри циркулацијата.

Ценет илјадници години

Како дел од "nightshade" фамилијата, овие црвени топчиња во некои делови од светот се познати како "wolfberries", а во други делови како гоџи. Во Кина гоџи бобинките се интегрален дел од традиционалната медицина веќе 3.000 години, a многу се ценети поради нивните стимулирачки и регенеративни способности. Гоџи бобинките се богати со витамини и минерали, како железо, магнезиум и калциум и ги штитат клетките преку високото ниво на антиоксиданси кои исто така ги содржат.