ЛОГОНА нежна нега на косата - природно убава и здрава коса

Ништо не привлекува повеќе внимание од здрава и сјајна коса. ЛОГОНА производите за нега на коса и даваат на вашата коса сè она што и е потребно за да ја зачува својата природна убавина. За секој тип на коса потребна е соодветна нега. Без оглед дали вашата коса е тенка, оштетена, масна или без сјај, најновата производна програма за коса од ЛОГОНА, шампони и производи за нега на коса, ќе ви помогнат да го вратите природниот баланс и здравиот изглед на вашата косата. Ревитализирачките активни растителни состојки и природните хидрирачки агенси обезбедуваат трајна нега и и даваат сјај и еластичност на вашата коса. Благодарение на благопријатните растителни состојки за чистење, ЛОГОНА шампоните се погодни за секојдневна употреба.

 
ЛОГОНА гаранција за квалитет
 
  • Во согласност со строгите критеруими на BDIH и NaTrue за сертифицирана природна козметика
  • Без синтетички бои, мириси и конзерванси
  • Без парафински масла или било кои други суровини од нафтената индустрија
  • Made in Germany: развиена и произведена во Германија
  • Произведена од растителни масла и екстракти од ОРГАНСКО производство
  • Развиена и произведена без тестирање на животни
  • Дерматолошките тестови докажале добра компатибилност на сите производи
 
Шампони за коса
            Негување на коса