ДОПОЛНИТЕЛНА НЕГА ЗА СИТЕ ТИПОВИ НА КОЖА - ИНТЕНЗИВЕН ТРЕТМАН

• Со органски невен

Обезбедува богат третман и ја негува и штити нежната кожа на усните

Состав: Ricinus Communis (Castor) Seed Oil*, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil*, Hydrogenated Coco- Glycerides, Euphorbia Cerifera (Candelilla) Wax, Cera Alba (Beeswax)*, Copernicia Cerifera (Carnauba) Wax*, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil*, Calendula Officinalis Flower Extract*, Magnesium Stearate, Tocopherol, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil*, Cananga Odorata Flower Oil**, Linalool**, Benzyl Benzoate**, Benzyl Salicylate**, Farnesol**
*од контролирано органско производство
**природни етерични масла
 

Пакување: 4,5 g, Цена: 205,00 ден. Шифра: 33127

 

 
 
 
NATRUE, ЛОГОНА ознаки за органско
 
Веган, без глутен, без лактоза
____________________________________
Производите можете да ги купите преку