ДОПОЛНИТЕЛНА НЕГА ЗА СИТЕ ТИПОВИ НА КОЖА - ИНТЕНЗИВЕН ТРЕТМАН

Го сокрива бледиот тен на кожата и знаците на замор со моментално видлив ефект

• Со „Kalpariane TM“ од кафени алги, органски кофеин и витамин Ц

• Ги снабдува клетките со нова енергија

Ги намалува темните кругови

• Интензивно ја хидрира кожата

Употреба: По потреба, се нанесува наутро, пред употреба на дневната нега на ЛОГОНА на претходно исчистена кожа на лицето и нежно се масира.

Состав: Aqua (Water), Alcohol denat.*, Glycerin, Vitis Vinifera (Grape) Seed Oil, Isoamyl Laurate, Silica, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Dehydroxanthan Gum, Caprylic/Capric Triglyceride, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil*, Titanium Dioxide, Alaria Esculenta Extract, Caffeine*, Tocopherol, Dipotassium Glycyrrhizate, Chlorella Vulgaris Extract , Euphrasia Officinalis Extract*, Sodium Lactate, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil*, Mica, Tin Oxide, Ascorbic Acid, Parfum (Fragrance)**, Geraniol**, Limonene**, Linalool**, Benzyl Salicylate**, Citronellol**, Citral**, CI 77891 (Titanium Dioxide)
*од контролирано органско производство
**природни етерични масла
 

Пакување: 30 ml, Цена: 1.050,00 ден. Шифра: 33125

 

 
 
 
NATRUE, ЛОГОНА ознаки за органско
 
Веган, без глутен, без лактоза
____________________________________
Производите можете да ги купите преку