ДОПОЛНИТЕЛНА НЕГА ЗА СИТЕ ТИПОВИ НА КОЖА - ИНТЕНЗИВЕН ТРЕТМАН

• Интензивна и хранлива дополнителна нега со брза апсорбција

• Со органско авокадо, масло од органско „Incha Inchi“ и полинезаситени масни киселини

• Ја ревитализира кожата и ја поттикнува клеточната регенерација

Употреба: По потреба, се нанесува наутро и навечер, по употреба на дневна или ноќна крема, на претходно исчистена кожа на лицето и нежно се масира. Совет за негување: Измешајте на дланка една или две капки од маслото со ЛОГОНА дневна или ноќна нега (крема/флуид/серум) и така нанесете на лицето. 

Состав: Vitis Vinifera (Grape) Seed Oil, Glycine Soja (Soybean) Oil*, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Linoleic Acid, Isoamyl Laurate, Squalane, Persea Gratissima (Avocado) Oil*, Plukenetia Volubilis Seed Oil*, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil*, Tocopheryl Acetate, Hippophae Rhamnoides Oil*, Alaria Esculenta Extract, Caprylic/ Capric Triglyceride, Tocopherol, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil*, Linolenic Acid, Parfum (Fragrance)**, Limonene**, Citral**, Linalool**, Citronellol**, Geraniol**
*од контролирано органско производство
**природни етерични масла

Пакување: 30 ml, Цена: 1.050,00 ден. Шифра: 02626

 

 
 
 
NATRUE, ЛОГОНА ознаки за органско
 
Веган, без глутен, без лактоза
____________________________________
Производите можете да ги купите преку