ДОПОЛНИТЕЛНА НЕГА ЗА СИТЕ ТИПОВИ НА КОЖА - ИНТЕНЗИВЕН ТРЕТМАН

• Ја штити кожата од секојдневниот стрес

• Овозможува клеточна регенерација на кожата

• Екстра богата

• Со органско авокадо, витамин Ц и Е и многу омега масни киселини

• На кожата и помага да се регенерира правилно

Употреба: Кога е потребно, се нанесува наутро и навечер на претходно исчистено лице, врат и деколте и нежно се масира. Во текот на летото витаминската крема е погодна за регенерација на кожата преку ноќта, а во текот на зимата овозможува интензивна заштита од студот. 

Состав: Aqua (Water), Cocos Nucifera (Coconut) Oil*, Vitis Vinifera (Grape) Seed Oil, Propanediol, Persea Gratissima (Avocado) Oil*, Rhus Verniciflua Peel Wax, Aloe Barbadensis Leaf Juice*, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil*, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter*, Polyglyceryl-2 Dipolyhydroxystearate, Parfum (Fragrance)**, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil*, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil*, Glyceryl Oleate, Tocopheryl Acetate, Hydrogenated Castor Oil, Zinc Sulfate, Caprylic/Capric Triglyceride, Magnesium Stearate, Magnesium Sulfate, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract*, Alaria Esculenta Extract, Punica Granatum Seed Extract*, Tocopherol, Glycerin, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil*, Sodium Hydroxide, Sodium Lactate, Alcohol denat.*, Ascorbic Acid, Citric Acid, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract*, PCA Ethyl Cocoyl Arginate, Linalool**, Benzyl Salicylate**
*од контролирано органско производство
**природни етерични масла

Пакување: 30 ml, Цена: 1.050,00 ден. Шифра: 33124

 

 
 
 
NATRUE, ЛОГОНА ознаки за органско
 
Веган, без глутен, без лактоза
____________________________________
Производите можете да ги купите преку