ЗА МАСНА И ПРОБЛЕМАТИЧНА КОЖА

Длабински ја чисти кожата и го подобрува изгледот на кожата

Антибактериски

• Со редовна употреба го спречува појавувањето на мозолчиња, дамки и лузни предизвикани од оштетувања на кожата со мозолчиња

• Погодна за кожа склона кон таложење на нечистотии

Употреба: Се нанесува на претходно исчистена кожа на лицето, вратот и деколте, еднаш до двапати неделно (да се избегнува пределот околу очите и устата). Се остава да делува 10-15 минути. Се измива со млака вода и потоа се продолжува негувањето со ЛОГОНА тоникот за чистење лице.

Состав: Aqua (Water), Alcohol denat.*, Glycerin, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil*, Glycine Soja (Soybean) Oil*, Salix Alba (Willow) Bark Extract, Dehydroxanthan Gum, Sodium Lactate, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil*, Cimicifuga Racemosa Root Extract, Usnea Barbata (Lichen) Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract*, Mentha Piperita (Peppermint) Leaf Extract*, Salvia Officinalis (Sage) Leaf Extract*, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Leaf Extract*, Tocopherol, Polyglyceryl-3 Palmitate, Polyglyceryl-6 Caprylate, Sodium Hyaluronate, Lactic Acid, Parfum (Fragrance)**, Limonene**, Linalool**, Coumarin**, Citral**, CI 75120 (Annatto), CI 75810 (Chlorophyllin-Copper Complex).
*од контролирано органско производство
**природни етерични масла
Пакување: 15 ml, Цена: 265,00 ден. Шифра: 33009

 

 
 
 
NATRUE, ЛОГОНА ознаки за органско
 
Веган, без глутен, без лактоза
____________________________________
Производите можете да ги купите преку