ЗА МАСНА И ПРОБЛЕМАТИЧНА КОЖА

Брза помош против мозолчиња

За оштетена кожа со пропратни дамки и лузни настанати од оштетувањето

• Делува антибактериски против мозолчињата

Употреба: Неколку пати дневно се нанесува директно на мозолчињата. Да се избегнува контакт со очи и со мукозни мембрани.

Состав: Aqua (Water), Alcohol denat.*, Salix Alba (Willow) Bark Extract, Glycerin, Polyglyceryl-10 Laurate, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Leaf Extract*, Cimicifuga Racemosa Root Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract*, Xanthan Gum, Mentha Piperita (Peppermint) Oil*, Salvia Officinalis (Sage) Leaf Extract*, Usnea Barbata (Lichen) Extract, Mentha Piperita (Peppermint) Leaf Extract*, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Polyglyceryl- 3 Palmitate, Polyglyceryl- 6 Caprylate, Citric Acid, Sodium Hydroxide.
*од контролирано органско производство
**природни етерични масла
Пакување: 6 ml, Цена: 490,00 ден. Шифра: 33117

 

 
 
 
NATRUE, ЛОГОНА ознаки за органско
 
Веган, без глутен, без лактоза
____________________________________
Производите можете да ги купите преку