ЗА МАСНА И ПРОБЛЕМАТИЧНА КОЖА

Против мозолчиња (акни), дамки и лузни кои настануваат како резултат на оштетувања на кожата

Ја смирува кожата на лицето, го регулира маслено-водениот баланс и го спречува размножувањето на бактериите кои предизвикуваат воспалителни процеси и појава на акни

• Брзо и лесно се абсорбира

• Погоден за кожа за време на пубертет и за кожа склона кон таложење на нечистоти

Употреба: Се нанесува на лицето, вратот и деколтето, наутро и навечер после чистењето со ЛОГОНА тоникот за чистење лице.

Состав: Aqua (Water), Alcohol denat.*, Glycerin, Vitis Vinifera (Grape) Seed Oil, Salix Alba (Willow) Bark Extract, Distarch Phosphate, Isoamyl Laurate, Dehydroxanthan Gum, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil*, Dipotassium Glycyrrhizate, Hydrolyzed Jojoba Esters, Salvia Officinalis (Sage) Leaf Extract*, Mentha Piperita (Peppermint) Leaf Extract*, Aloe Barbadensis Leaf Juice Powder*, Cimicifuga Racemosa Root Extract, Tocopherol, Sodium Lactate, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil*, Sodium Hydroxide, Parfum (Fragrance)**, Limonene**, Linalool**, Coumarin**, Citral**.
*од контролирано органско производство
**природни етерични масла
Пакување: 30 ml, Цена: 950,00 ден. Шифра: 33116

 

 
 
 
NATRUE, ЛОГОНА ознаки за органско
 
Веган, без глутен, без лактоза
____________________________________
Производите можете да ги купите преку