ЗА МАСНА И ПРОБЛЕМАТИЧНА КОЖА

Ефективно ги отстранува нечистотиите, лузните и дамките на оштетената кожа

• Ја смирува кожата на лицето, го регулира маслено-водениот баланс и го спречува размножувањето на бактериите кои предизвикуваат воспалителни процеси и појава на акни

• Брзо и лесно се абсорбира

• Погоден за кожа за време на пубертетот и за кожа склона кон таложење на нечистотии

• Го редуцира сјајот и обезбедува долготрајно изедначување на тенот.

Употреба: Се нанесува наутро и навечер на претходно исчистена кожа на лицето, вратот и деколтето и тоа од центарот на лицето кон надвор.

Состав: Aqua (Water), Alcohol denat.*, Glycerin, Sodium Lactate, Mentha Piperita (Peppermint) Oil*, Salix Alba (Willow) Bark Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract*, Cimicifuga Racemosa Root Extract, Salvia Officinalis (Sage) Leaf Extract*, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Leaf Extract*, Mentha Piperita (Peppermint) Leaf Extract*, Sodium Hydroxide, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract*.
*од контролирано органско производство
**природни етерични масла
Пакување: 125 ml, Цена: 750,00 ден. Шифра: 33107

 

 
 
 
NATRUE, ЛОГОНА ознаки за органско
 
Веган, без глутен, без лактоза
____________________________________
Производите можете да ги купите преку