ЗА МАСНА И ПРОБЛЕМАТИЧНА КОЖА

• Ефективно и балансирачко дејство

• Со иновативна мицеларна технологија,органско нане и природна салицилна киселина од кора од врба

• Гарантира длабинско чистење, нежно ја отстранува шминката и нечистотијата од кожата

• Го регулира маслено - водениот баланс и го спречува размножувањето на бактериите кои предизвикуваат воспалителни процеси и појава на акни

• Го редуцира сјајот и обезбедува долготрајно изедначување на тенот

• Погодна е за кожа за време на пубертет и кожа склона кон таложење на нечистотии

Употреба: Се нанесува наутро и навечер на лицето, вратот и деколтето и се масира со кружни движења. Се измива со млака вода.

Состав: Aqua (Water), Alcohol denat.*, Glycerin, Disodium Cocoyl Glutamate, Sodium Cocoyl Glutamate, Polyglyceryl-10 Laurate, Coco-Glucoside, Mentha Piperita (Peppermint) Oil*, Mentha Piperita (Peppermint) Leaf Extract*, Salix Alba (Willow) Bark Extract, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract*, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Leaf Extract*, Cimicifuga Racemosa Root Extract, Salvia Officinalis (Sage) Leaf Extract*, Glyceryl Oleate, Citric Acid, Tocopherol, Hydrogenated Palm Glycerides Citrate.
*од контролирано органско производство
**природни етерични масла
Пакување: 100 ml, Цена: 750,00 ден. Шифра: 33104

 

 
 
 
NATRUE, ЛОГОНА ознаки за органско
 
Веган, без глутен, без лактоза
____________________________________
Производите можете да ги купите преку