ЗА МАСНА И ПРОБЛЕМАТИЧНА КОЖА

• Го подобрува изгледот и ја освежува кожата

• Овозможува нежна ексфолијација и ги ослободува порите на кожата од мртвите клетки и нечистотијата

• Погоден е за кожа за време на пубертет и кожа склона кон таложење на нечистотии

Без микропластични остатоци

Употреба: Се нанесува рамномерно на претходно исчистена кожа на лицето, вратот и деколте, еднаш до двапати неделно и нежно се масира (избегнувајќи го пределот околу очите). Се измива со млака вода.

Состав: Aqua (Water), Alcohol denat.*, Glycerin, Coco-Glucoside, Silica, Aloe Barbadensis Leaf Juice*, Xanthan Gum, Glyceryl Oleate, Disodium Cocoyl Glutamate, Sodium Cocoyl Glutamate, Jojoba Esters, Salix Alba (Willow) Bark Extract, Mentha Piperita (Peppermint) Oil*, Cimicifuga Racemosa Root Extract, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract*, Salvia Officinalis (Sage) Leaf Extract*, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Leaf Extract*, Mentha Piperita (Peppermint) Leaf Extract*, Citric Acid, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Tocopherol, PCA Ethyl Cocoyl Arginate, Hydrogenated Palm Glycerides Citrate, Parfum (Fragrance)**, Limonene**, CI 77288 (Chromium Oxide Greens), CI 75810 (Chlorophyllin-Copper Complex).
*од контролирано органско производство
**природни етерични масла
Пакување: 100 ml, Цена: 730,00 ден. Шифра: 33108

 

 
 
 
NATRUE, ЛОГОНА ознаки за органско
 
Веган, без глутен, без лактоза
____________________________________
Производите можете да ги купите преку