ЗА КУПЕРОЗНА КОЖА

• Обезбедува екстра хидратантен ефект на кожата склона кон купероза (розацеа)

• Со ексклузивна формула SILIDINE® развиена од црвена алга („Porphyridium cruentum“)

• Ги зајакнува ѕидовите на крвните садови, ја зголемува нивната еластичност, делува смирувачки и долготрајно го редуцира црвенилото

Без алкохол

Употреба: По потреба се нанесуваа наутро и навечер на претходно исчистена кожа на лице и нежно се масира. Потоа се нанесува Логона дневна и ноќна крема против купероза (розацеа).

Состав: Aqua (Water), Aloe Barbadensis Leaf Juice*, Propanediol, Glycerin, Zinc Sulfate, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil*, Beta Vulgaris (Beet) Root Extract, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil*, Hydrolyzed Corn Starch, Polyglyceryl-10 Laurate, Porphyridium Cruentum Culture Conditioned Media, Sodium PCA, Xanthan Gum, Lactic Acid, Sodium Lactate, Citric Acid, Phenethyl Alcohol, p-Anisic Acid, Sodium Hydroxide, PCA Ethyl Cocoyl Arginate, Parfum (Fragrance)**, Limonene**, Linalool**.
*од контролирано органско производство
**природни етерични масла
Пакување: 30 ml, Цена: 1.170,00 ден. Шифра: 02629

 

 
 
 
NATRUE, ЛОГОНА ознаки за органско
 
Веган, без глутен, без лактоза
____________________________________
Производите можете да ги купите преку