ЗА КУПЕРОЗНА КОЖА

• Ги зајакнува ѕидовите на крвните садови и ја зголемува нивната еластичност

• Со ексклузивна формула SILIDINE® развиена од црвена алга („Porphyridium cruentum“) која овозможува клеточна регенерација, делува смирувачки и долготрајно го редуцира црвенилото

Без алкохол

Употреба: Се нанесува наутро и навечер на претходно исчистена кожа на лицето и нежно се масира. Ако на кожата и е потребна поголема хидратација, дополнително користете и ЛОГОНА дневен и ноќен хидратантен серум против купероза (розацеа).

Состав: Aqua (Water), Glycine Soja (Soybean) Oil*, Propanediol, Glycerin, Glyceryl Stearate Citrate, Isoamyl Laurate, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil*, Prunus Armeniaca (Apricot) Kernel Oil*, Cetearyl Alcohol, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter*, Zinc Sulfate, Aloe Barbadensis Leaf Juice*, Porphyridium Cruentum Culture Conditioned Media, Rhus Verniciflua Peel Wax, Sodium Stearoyl Glutamate, Xanthan Gum, Sodium Lactate, Tocopherol, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil*, Phenethyl Alcohol, Citric Acid, Sodium Hydroxide, PCA Ethyl Cocoyl Arginate, Parfum (Fragrance)**, Limonene**, Linalool**.
*од контролирано органско производство
**природни етерични масла
Пакување: 30 ml, Цена: 1.170,00 ден. Шифра: 02628

 

 
 
 
NATRUE, ЛОГОНА ознаки за органско
 
Веган, без глутен, без лактоза
____________________________________
Производите можете да ги купите преку