ЗА КОМБИНИРАНА КОЖА

• Ја прочистува кожата и дава рамномерен мат изглед

• Со прав од бамбус, органски хамамелис и вулканска земја богата со минерали

• Ја чисти кожата и овозможува маслено-воден баланс на кожата

Употреба: Се нанесува рамномерно на претходно исчистена кожа на лицето, вратот и деколте, еднаш до двапати неделно, избегнувајќи го пределот околу устата и очите. Се остава да дејствува 10-15 минути. Потоа се измива со млака вода.

Состав: Aqua (Water), Kaolin, Propanediol, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Alcohol denat.*, Glycerin, Hectorite, Cetearyl Alcohol, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil*, Cetearyl Olivate, Sorbitan Olivate, Montmorillonite, Zinc Sulfate, Bambusa Vulgaris Leaf Extract*, Butylene Glycol, Bambusa Arundinacea Stem Powder, Hydrolyzed Jojoba Esters, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Leaf Extract*, Enantia Chlorantha Bark Extract, Oleanolic Acid, Xanthan Gum, Tocopherol, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil*.
* од контролирано органско производство
Пакување: 15 ml, Цена: 265,00 ден. Шифра: 33020

 

 
 
 
NATRUE, ЛОГОНА ознаки за органско
 
Веган, без глутен, без лактоза
____________________________________
Производите можете да ги купите преку