ЗА КОМБИНИРАНА КОЖА

Го изедначува тенот

• Го нормализира лачењето на себум и ја изедначува текстурата на кожата

• Ги задоволува сите потреби на комбинираната кожа

• Го враќа природниот хидро-липиден баланс на кожата

Употреба: Се нанесува секоја вечер на претходно исчистено лице и нежно се масира.

Состав: Aqua (Water), Alcohol denat.**, Vitis Vinifera (Grape) Seed Oil, Glycerin, Sorbitan Stearate, Cetyl Alcohol, Cocoglycerides, Isoamyl Laurate, Distarch Phosphate, Bambusa Arundinacea Stem Powder, Bambusa Vulgaris Leaf Extract, Hydrolyzed Jojoba Esters, Xanthan Gum, Sucrose Cocoate, Cimicifuga Racemosa Root Extract, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Leaf Extract*, Tocopherol, Lactic Acid, Sodium Lactate, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil*, Parfum (Fragrance)**, Linalool**, Limonene**, Geraniol*, Citronellol**.
* од контролирано органско производство
** природни етерични масла
Пакување: 30 ml, Цена: 995,00 ден. Шифра: 33119

 

 
 
 
NATRUE, ЛОГОНА ознаки за органско
 
Веган, без глутен, без лактоза
____________________________________
Производите можете да ги купите преку