ЗА КОМБИНИРАНА КОЖА

• Со моментално видлив ефект

Прочистува и го изедначува тенот

• Го апсорбира вишокот на маснотии и ја негува комбинираната кожа

• Го отстранува сјајот, овозможувајќи долготраен матирачки ефект на кожата во пределот на Т-зоната

• Го враќа природниот хидро-липиден баланс на кожата

Употреба: Се нанесува секое утро на претходно исчистено лице и нежно се масира.

Состав: Aqua (Water), Alcohol denat.*, Vitis Vinifera (Grape) Seed Oil, Glycerin, Sorbitan Stearate, Isoamyl Laurate, Cocoglycerides, Butylene Glycol, Cetyl Alcohol, Distarch Phosphate, Bambusa Arundinacea Stem Powder, Bambusa Vulgaris Leaf Extract, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil*, Sucrose Cocoate, Hydrolyzed Jojoba Esters, Xanthan Gum, Enantia Chlorantha Bark Extract, Cimicifuga Racemosa Root Extract, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Leaf Extract*, Oleanolic Acid, Tocopherol, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil*, Sodium Lactate, Lactic Acid, Parfum (Fragrance)**, Linalool**, Limonene**, Geraniol**, Citronellol**.
* од контролирано органско производство
** природни етерични масла
Пакување: 30 ml, Цена: 950,00 ден. Шифра: 33118

 

 
 
 
NATRUE, ЛОГОНА ознаки за органско
 
Веган, без глутен, без лактоза
____________________________________
Производите можете да ги купите преку