Оваа 3 во 1 комбинација за чистење се состои од остранувач на шминка околу очи, млеко за чистење и тоник за лице во еден производ. Длабински и темелно ја чисти кожата, истовремено ја храни, негува и хидрира. Со органска роза дамасцена, органско алое и благи средства за чистење. Ја отстранува шминката и нечистотијата, ги намалува порите и овозможува идеална подготовка за понатамошно негување. За брзо чистење. Погодно за употреба кај лица кои носат контактни леќи. Офталмолошки испитано.
Употреба: Се нанесува наутро и навечер на лицето, вратот и деколтето, потоа се масира со кружни движења. Се измива со млака вода. Потоа се нанесува соодветен ЛОГОНА производ во зависност од типот на кожа.
Состав (INCI): Aqua (Water), Alcohol denat.*, Glycine Soja (Soybean) Oil*, Glycerin, Glyceryl Stearate Citrate, Rosa Damascena Flower Water*, Aloe Barbadensis Leaf Juice*, Sorbitan Stearate, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil*, Rosa Canina Fruit Oil*, Aloe Barbadensis Leaf Juice Powder*, Hydrolyzed Jojoba Esters, Coco-Glucoside, Lauryl Glucoside, Glyceryl Oleate, Rhus Verniciflua Peel Wax, Sodium Stearoyl Glutamate, Sucrose Cocoate, Xanthan Gum, Tocopherol, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil*, Sodium Lactate, Citric Acid, PCA Ethyl Cocoyl Arginate, Hydrogenated Palm Glycerides Citrate, Parfum (Fragrance)**, Linalool**, Limonene**, Geraniol**, Benzyl Salicylate**, Citronellol**.
* од контролирано органско производство 
** природни етерични масла
Пакување: 100 ml, Цена: 595,00 ден. Шифра: 33101

 

 
 
 
NATRUE, ЛОГОНА ознаки за органско
 
Веган, без глутен, без лактоза
____________________________________
Производите можете да ги купите преку