Германска компанијата ЕКО КОЗМЕТИКА е основана во 1993 година.
Во 2004 година, ЕКО КОЗМЕТИКА ја произведе првата германска серија на природна козметика сертифициран од страна на ECOCERT (повеќе информации на http://www.ecocert.com).
На саемот “BioFach” - Нирнберг во 2005 година е лансирана на пазарот комплетната серија на производи кои имаат само природни растителни и минерални филтери за заштита од сонце.
Повеќе информации: http://www.eco-naturkosmetik.de
Пакување: 50 ml
Цена:1.100,00ден.
Шифра: 73207
 
 
Висока минерална заштита од сонце (UV-A, B, C) за чуствителна кожа со екстракти од органска калинка и органски бобинки на волчји трн („Sea Buckthorn“).
Максимална заштита од сончевата светлина на нежната бебешка и детска кожа. Оваа мека крема за бебиња и деца брзо се апсорбира и овозможува широкопојасна заштита од UVA-B-C зраците. Дури и бебиња во вода се идеално заштитени, благодарение на водоотпорната формула. Маслото од органски калинки, маслинки и макадамија ја хидрира кожата. Екстракот од сертифицираните органски бобинки на волчји трн („Sea Buckthorn“) и органскиот вампир дополнително ја штитат многу чувствителната кожа.
Кремата е отпорна на вода и ја штити деликатната кожа на вашето бебе и дете веднаш по употреба.
  
Производот поседува ECOCERT сертификат за ПРИРОДНА и ОРГАНСКА козметика.
- без PEG и парабени
- без синтетички бои, мириси и конзерванси
- без алкохол
- без алерген
- без цинк оксид
- без соли на алуминиум
- без парафин, силикон и други нафтени деривати
- „vegan" (без суровини од животинско потекло)
- без тестирање на животни и без ГМО
  ... најдобротото за вашето дете!
  
Употреба: Нанесувајте нежно и редовно
  
Состав: Aqua, Glycine Soja Oil *, Titanium Dioxide, Caprylic/Capric Triglyceride, Polyglyceryl-3 Ricionoleate, Glyceryl Oleate, Butyrospermum Parkii Butter*, Glycerin, Punica Granatum Extract *, Hippophae Rhamnoides Extract*, Olea Europaea Leaf Extract *, Olea Europaea Oil *, Simmondsia Chinensis Oil *, Oenothera Biennis Extract *, Hippophae Rhamnoides Oil*, Oriza Sativa Bran Oil, Glycyrrhiza Glabra Extract, Mica, Tocopherol, Macadamia Ternifolia Oil, Parfum
* од контролирано органско производство
Сертификација:
 
     
 

 

Пакување: 75 ml
Цена: 1.350,00 ден.

Шифра: 74210

 
Многу висока минерална заштита од сонце (UVA/UVB) за чувствителна кожа со органски бобинки на волчји трн („Sea Buckthorn“) и органски маслинки.
Се препорачува за екстремно чувствителна кожа. Кремата е ефективна веднаш по употреба.
 
Производот поседува ECOCERT сертификат за ПРИРОДНА и ОРГАНСКА козметика.
 
- без PEG и парабени
- без синтетички бои, мириси и конзерванси
- без цинк оксид
- без соли на алуминиум
- без парафин, силикон и други нафтени деривати
- „vegan" (без суровини од животинско потекло)
- без тестирање на животни и без ГМО

Употреба: Нанесувајте нежно и почесто пред сончање, особено по времето поминато во вода.
 

Состав: Titanium Dioxide, Polyglyceryl-2 Dipolyhydroxy-stearate, Polyglyceryl-3 Diisostearate, Caprylic/Capric Triglyceride, Aqua, Glycine Soja Oil*, Caprylic/Capric Triglyceride, Butyrospermum Parkii Butter *, Glycerin, Olea Europaea Fruit Oil *, Olea Europaea Leaf Extract *, Punica Granatum Extract *, Glyceryl Oleate, Canola Oil, Hippophae Rhamnoides Oil *, Rosa Moschata Oil*, Oryza Sativa Bran Oil, Mica, Glycyrrhiza Glabra Extract, Simmondsia Chinensis Oil *, Magnesium Sulfate, Oenothera Biennis Oil *, Lecitin, Macadamia Ternifolia Oil, Tocopherol, Bisabolol, Tocopheryl Acetate, Stearic Acid, Alumina (Corundum), Alcohol, Parfum, Limonene, Linalool, Citronellol, Citral, Geraniol, CI 77491, CI 77492, CI 77499

* од контролирано органско производство
Сертификација:
 
     
 
 

Пакување: 75 ml
Цена: 980,00 ден.

Шифра: 74206

 

Висока минерална заштита од сонце (UVA/UVB) за чувствителна кожа со органски бобинки на волчји трн („Sea Buckthorn“) и органски маслинки.

Се препорачува за чувствителна кожа. Кремата е ефективна веднаш по употреба.

Производот поседува ECOCERT сертификат за природна и ОРГАНСКА козметика.

- без PEG, SLS и парабени
- без синтетички бои, мириси и конзерванси
- без цинк оксид
- без соли на алуминиум
- без парафин, силикон и други нафтени деривати
- „vegan" (без суровини од животинско потекло)
- без тестирање на животни и без ГМО

Употреба: Нанесувајте нежно и почесто пред сончање, особено по времето поминато во вода.
 

Состав: Aqua, Glycine Soja Oil*, Titanium Dioxide, Caprylic/Capric Triglyceride, Polyglyceryl-2 Dipolyhydroxystearate, Polyglyceryl-3 Diisostearate, Butyrospermum Parkii Butter*, Glycerin, Olea Europaea Fruit Oil*, Olea Europaea Leaf Extract*, Punica Granatum Extract*, Glyceryl Oleate, Canola Oil, Hippophae Rhamnoides Oil*, Rosa Moschata Oil*, Simmondsia Chinensis Oil*, Oenothera Biennis Oil*, Oryza Sativa Bran Oil, Macadamia Ternifolia Oil, Glycyrrhiza glabra Extract, Lecithin, Tocopherol, Bisabolol, Magnesium Sulfate, Mica, Tocopheryl Acetate, Alcohol, Stearic Acid, Alumina (Corundum), Parfum, Limonene, Linalool, Citronellol, Citral, Geraniol

* од контролирано органско производство
Сертификација:
 
     
 
 

 

Пакување: 100 ml
Цена: 1.180,00 ден.

Шифра: 74242

 

Висока минерална заштита од сонце (UVA/UVB) за чувствителна кожа со органски бобинки на волчји трн („Sea Buckthorn“) и органски маслинки.

Се препорачува за чувствителна кожа. Лосионот е ефективен веднаш по употреба.

Производот поседува ECOCERT сертификат за природна и ОРГАНСКА козметика.

- без PEG, SLS и парабени
- без синтетички бои, мириси и конзерванси
- без цинк оксид
- без соли на алуминиум
- без парафин, силикон и други нафтени деривати
- „vegan" (без суровини од животинско потекло)
- без тестирање на животни и без ГМО

Употреба: Нанесувајте нежно и почесто пред сончање, особено по времето поминато во вода.
 

Состав: Aqua, Titanium Dioxide, Caprylic/Capric Triglyceride,Polyglyceryl-2 Dipolyhydroxystearate, Polyglyceryl-3 Diisostearate, Glycine Soja Oil*, Butyrospermum Parkii Butter*, Glycerin, Olea Europaea Fruit Oil*, Olea Europaea Leaf Extract*, Punica Granatum Extract*, Pongamia Glabra Seed Oil*, Glyceryl Oleate, Tricaprylin, Canola Oil, Lycium Barbarum Fruit Extract*, Rosa Moschata Oil*, Hippophae Rhamnoides Oil*, Oenothera Biennis Oil*, Simmondsia Chinensis Oil*, Oryza Sativa Bran Oil, Macadamia Ternifolia Oil, Tocopherol, Bisabolol, Lecithin, Glycyrrhiza glabra Extract, Mica, Magnesium Sulfate, Stearic Acid, Tocopheryl Acetate, Alcohol, Alumina (Corundum), Dipotassium Glycyrrhizate, Parfum, Limonene, Linalool, Citronellol, Citral, Geraniol

* од контролирано органско производство
Сертификација: