САНТЕ e основана во почетокот на 90-те години во Германија. Компанијата "LOGOCOS Naturkosmetik AG", која е сопственик на брендот ЛОГОНА, исто така е сопственик и на брендот САНТЕ.

Денес, САНТЕ е производител на природна и органска козметика со најголем број на иновации и силен потенцијал. САНТЕ предлага иновативни производи, допадливи и прифатливи, што ги задоволуваат очекувањата на модерните потрошувачи. На македонскиот пазар во моментот е присутен помал дел од козметиката САНТЕ. Повеќе информации за САНТЕ козметиката: www.sante.de

Декоративна козметика        SANTE „Family“        Нега на тело        Боја за коса        Нега на заби

           
 
Пакување: 75 ml, Цена: 390,00 ден. Шифра: 42379 
 
Без натриум флуорид и погоден за нежна хомеопатска дентална хигиена што не ги оштетува забите.
Нејзината морска сол и нејзините минерални средства за чистење го елиминираат изворот на бактериите на забите и темелно ги чистат забите. Комплексот со активни состојки ги штити забите и непцата.
Хроничниот недостаток од витаминот Б12, кој често се ефектира кај вегани, вегетаријанци и постари лица, може да доведе до здравствени проблеми. Скапоцениот витамин Б12 содржан во овој гел за заби се апсорбира во телотот преку мукозната мембрана на устата. Со редовна употреба може да се редуцира или целосно елиминира недостатокот од витаминот Б12.
Без натриум флуорид, синтетички бои, мириси и конзерванси.
Без глутен и без микропластика.
Употреба: најмалку 2 x пати на ден да се мијат забите.
Пакување: 75 ml, Цена: 380,00 ден. Шифра: 42378 
 
Тестирана од страна на стоматолози.
Со својот комплекс на активни состојки на натриум флуорид, ксилитол и органска жалфија се грижи и ги штити забите и непцата. Комбинацијата од натриум флуорид и ксилитол е ефективна против гингивитис и во борба против бактериите кои предизвикуваат кариес. Фината текстура на пастата гарантира нежно чистење на забите и непцата. Со масло од пеперминт – за пријатен вкус и свежина во устата. Скапоцениот витамин Б12 во нашата Дентал мед паста се апсорбира во телотот преку мукозната мембрана на устата. Со редовна употреба може да се редуцира или целосно елиминира недостатокот од витаминот Б12. Витаминот Б12 има клучна улога во клеточната поделба, во формирањето на крвни клетки и функционирањето на нервниот систем. Хроничниот недостаток од витаминот Б12, кој често се ефектира кај вегани, вегетаријанци и постари лица, може да доведе до здравствени проблеми.
Со натриум флуорид.
Без глутен и без микропластика.
Употреба: најмалку 2 x пати на ден да се мијат забите.