САНТЕ e основана во почетокот на 90-те години во Германија. Компанијата "LOGOCOS Naturkosmetik AG", која е сопственик на брендот ЛОГОНА, исто така е сопственик и на брендот САНТЕ.

Денес, САНТЕ е производител на природна и органска козметика со најголем број на иновации и силен потенцијал. САНТЕ предлага иновативни производи, допадливи и прифатливи, што ги задоволуваат очекувањата на модерните потрошувачи. На македонскиот пазар во моментот е присутен помал дел од козметиката САНТЕ. Повеќе информации за САНТЕ козметиката: www.sante.de

Декоративна козметика        SANTE „Family“        Нега на тело        Боја за коса        Нега на заби

           
 

  

За Вашите Очи

Загарантиран блескав изглед!

САНТЕ нуди возвишени моменти дури и за чувствителни очи: сенки трио во комплементарни бои, сјајни сенки како моливи, моливи и туш за очи за јасни контури и фантастични маскари за волумен.

 

Сенки за очи-трио    Цена: 955,00 ден.

Истакнување на очи!
Сенки трио во комплементарни бои од посветли нијанси за нежен изглед до потемни нијанси за истакнување на окото. За незаборавни моменти. Со органски јојоба и камилица. Совршено координирана палета на бои.

 

Сенки за очи (молив)    Цена: 690,00 ден.

Возвишен момент!
Цветни, свежи нијанси кои им даваат на вашите очи сјај. Заводливи ефекти од разигран до раскошен изглед. Совет: обидете се да измешате 2 различни бои за подобар ефект.

 

 

Маскара за волумен на трепките    Цена: 965,00 ден.

Драматични трепки!
Природни восоци и прочистени минерални пигменти ги негуваат вашите трепки, истовремено давајќи им неверојатен волумен, драматичен изглед и долготрајна покриеност. Совет: за уште подраматичен изглед, обидете се да ги напудрите вашите трепки пред да нанесете неколку слоја од маскарата.

Туш за очи    Цена: 865,00 ден.

Фина линија!
Туш за очи со специјална четка за оние тренди тенки линии.

 

 

Молив за очи    Цена: 695,00 ден.

Совршени контури!
Нежен молив за очи со посебна текстура. Совршено погоден за употреба на внатрешниот дел од капакот на окото. Со сунѓерче за нежно мешање: создавате софистициран ефект кој ја прави бојата подолготрајна.
 

Молив за веѓи 

Совршени веѓи!
Дајте им на вашите веѓи прецизен лак. Истакнете ги прво контурите, а потоа обликувајте ги со рачна четка.