• НОВООТВОРЕНА ПРОДАВНИЦА LOGONA СКОПЈЕ-ЦЕНТАР

    НОВА ПРОДАВНИЦА LOGONA СКОПЈЕ-ЦЕНТАР

    Во наредните неколку дена ПРОМОТИВЕН ПОПУСТ на одредени производи и до 40%

  • ЛОГОНА
  • SANTE
  • PHARMALIFE - Italy
  • Natracare

 

Прекрасен тен

 

Неверојатна сензација: чист и беспрекорен блескав тен. Оваа прекрасна боја е резултат на високиот квалитет на шминките на производите на САНТЕ. Нивниот квалитет и чистота ви дава неверојатна мекост и мазност на кожата.

 

Коректор (молив)     Цена: 690,00 ден.

Магични пријатели!
Направете темни кругови околу очите и малите флеки магично исчезнуваат. Ги покриваат малите вени и бемки за секунда.

 

 

Руменило     Цена: 955,00 ден.

Моделирај ме!
Нежно руменило во прав со свиленкаста текстура. За природен изглед на дневна светлина и под рефлектори. Со органска јојоба и камилица.

 

 

Течна пудра    Цена: 1.115,00 ден.

Луксузен допир!
Мека кремлива основа со драгоцени минерални пигменти. За кадифен, беспрекорен тен. На вашата кожа и дава свежо и пријатно чувство. Со драгоцено јојоба масло, чапуачу путер и екстракти од калинка. Без парафин и силиконски масла.

 

Компактна пудра    Цена: 1.050,00 ден.

Шик од модната писта!
Совршен финиш со ултра минерални пигменти. За транспарентен и мат изглед. Со органска јојоба и камилица.
 
 
 

  

За Вашите Очи

Загарантиран блескав изглед!

САНТЕ нуди возвишени моменти дури и за чувствителни очи: сенки трио во комплементарни бои, сјајни сенки како моливи, моливи и туш за очи за јасни контури и фантастични маскари за волумен.

 

Сенки за очи-трио    Цена: 955,00 ден.

Истакнување на очи!
Сенки трио во комплементарни бои од посветли нијанси за нежен изглед до потемни нијанси за истакнување на окото. За незаборавни моменти. Со органски јојоба и камилица. Совршено координирана палета на бои.

 

Сенки за очи (молив)    Цена: 690,00 ден.

Возвишен момент!
Цветни, свежи нијанси кои им даваат на вашите очи сјај. Заводливи ефекти од разигран до раскошен изглед. Совет: обидете се да измешате 2 различни бои за подобар ефект.

 

 

Маскара за волумен на трепките    Цена: 965,00 ден.

Драматични трепки!
Природни восоци и прочистени минерални пигменти ги негуваат вашите трепки, истовремено давајќи им неверојатен волумен, драматичен изглед и долготрајна покриеност. Совет: за уште подраматичен изглед, обидете се да ги напудрите вашите трепки пред да нанесете неколку слоја од маскарата.

Туш за очи    Цена: 865,00 ден.

Фина линија!
Туш за очи со специјална четка за оние тренди тенки линии.

 

 

Молив за очи    Цена: 695,00 ден.

Совршени контури!
Нежен молив за очи со посебна текстура. Совршено погоден за употреба на внатрешниот дел од капакот на окото. Со сунѓерче за нежно мешање: создавате софистициран ефект кој ја прави бојата подолготрајна.
 

Молив за веѓи 

Совршени веѓи!
Дајте им на вашите веѓи прецизен лак. Истакнете ги прво контурите, а потоа обликувајте ги со рачна четка.

 

Магија за усни

Брилијатен начин за привлекување внимание:

Заводливи усни со нежни, суптилни нијанси – или интензивен блескав изглед. Од вас зависи. Нашите кармини, сјаеви за усни и моливи за усни, претставуваат недостижна палета од бои и нијанси, кои обезбедуваат заштита и нега, а истовремено ги прават вашите усни сјајни за било каков повод.

Кармини    Цена: 865,00 ден.

Обојте се!
Прекрасни, природни бои, нега на меки усни и нежна заштита. За неодоливи усни. Провидни или интензивни, тренди или класични. Со органска јојоба. Пријателски насочени кон кожата, без синтетички бои, мириси и конзерванси. Совет: за најубави дефинирани усни, истакнете ги контурите на вашите усни нанесувајќи добар дел од моливот за усни. Ова го спречува излевањето на бојата од фините линии на усните.
 

Сјај за усни    Цена: 865,00 ден.

Сјаен бакнеж!
Брилијантен сјај, заводлива нагласеност за сензуални, полни усни. Се нанесува врз самите усни или врз кармин на усните. Сензационален завршеток со хидратантни ботанички масла.
 

 

Молив за усни    Цена: 785,00 ден.

Совршен тим!
Сосема ново: двоен молив за усни со двоен ефект: молив за усни за совршени контури и сјај на усните за секси изглед. Трендовски бои, хидратантна текстура.
 
 
 
 

  

Нокти за шармирање

Последен неизбежен додаток за било каков изглед: исклучителен лак за нокти за комплементирање на вашиот изглед. Во 20 блескави бои кои може да се мешаат и комбинираат со широката палета од бои на кармини за усни. Брзо се суши, долготраен и водоотпорен. Хипоалергенни формули без формалдехид, толуен и колофон.

 

Лак за нокти    Цена: 865,00 ден.

Фасцинантни бои од нежен сјај до истакната боја, од суптилна елеганцијата на францускиот изглед до длабока црвена боја на гламур. Уникатна палета на бои, особено пријателски насочени кон кожата.

 

 

Пакување: 50 ml, Цена: 550,00 ден. Шифра: 44551 
 
Ја освежува и храни кожата преку цел ден!
Ефективниот комплекс од активните состојки од екстракт на органска жалфија, масло од органска макадамиа и екстракт од органски киселец ѝ овозможува 24 часовна нега и заштита на кожата против непријатниот мирис од вашето тело. Се грижи за одржување на пријатното чувство на свежина преку целиот ден. Не содржи соли на алимуниум.
Пакување: 50 ml, Цена: 435,00 ден. Шифра: 42571 
 
Природна заштита од непријатната миризба на потта!
BDIH сертифициран природен производ за 24 часовна активна свежина. На ПРИРОДЕН начин ја неутрализира непријатната миризба на потта бодејќи го спречува развојот на бактерии, а при тоа не го попречуваа природниот механизам на потење и нормалната функција на поттните жлезди:
- ефикасен,
- со долготрајна свежина,
- БЕЗ АНТИПЕРСПИРАНТИ (алуминиум хлорид или алуминиум хлорхидрат),
- НЕ ГО ПОПРЕЧУВА природниот механизам на потење и нормалната функција на поттните жлезди,
- без парфеми, алкохол, бои, конзерванси и соли на алуминиум холрид.

Се препорачува и за многу чуствителна кожа!
Пакување: 150 ml, Цена: 570,00 ден.  Шифра: 44505
 
За секојдневна нежна нега!
Богатството на состојките од масла од семки на грозје, бадем и ши-путер, како и екстрактот на семки од органска калинка ја заштитуваат и негуваат кожата во текот на целиот ден. Екстрактот од органски смокви и сокот од алое ја хидрираат кожата и ја прават мека. Идеална за целото семејство, за секојдневна нега на кожата на лицето и телото.

Пакување: 75 ml, Цена: 630,00 ден.  Шифра: 44500 
 
Посакајте добро утро на својата кожа со оваа особено хидратантна крема! Богатиот состав на активни состојки од екстракт на семки од органска калинка и масло од „marula“ (овошје од дрво „лат. Sclerocarya birrea“- кое претежно расте во Африка) ја храни кожата и ја прави нежна и мазна. Ши-путерот на кожата и дава дополнителна хидратација и нега.

Употреба: Нанесете наутро на претходно исчистена кожа на лицето, вратот и деколтето и започнете го новиот ден!

Пакување: 75 ml, Цена: 630,00 ден.  Шифра: 44501 
 
Мека регенеративна крема со екстракт од семки на органска калинка и масло од „marula“ (овошје од дрво „лат. Sclerocarya birrea“- кое претежно расте во Африка) која се грижи за вашата кожа во текот на ноќта, додека спиете. Маслото од соја, “marula” и ши-путерот со екстрктот од калинка и рузмарин ја регенерираат кожата во текот на ноќта. Разбудете се со блескава, освежена и нежна кожа!
 
Употреба: Нанесете секоја вечер на претходно исчистена кожа на лицето, вратот и деколтето.

Пакување: 75 ml, Цена: 690,00 ден.  Шифра: 44502
 
Оваа богата крема обезбедува нега и заштита на кожата во текот на целиот ден. Благотворното дејство на активните состојки од екстракт на семки од органска калинка, ши-путер, екстракт од органска смоква и масло од семки на грозје, ќе го почувствувате на кожата веднаш по првото нанесување.
 
Употреба: Нанесете наутро и навечер на претходно исчистена кожа на лицето, вратот и деколтето.

Пакување: 20 ml, Цена: 690,00 ден.  Шифра: 44503 
 
Заводливиот поглед треба да се негува! Со целосно природен екстракт од семки на органска калинка, масло од „marula“ (овошје од дрво „лат. Sclerocarya birrea“- кое претежно расте во Африка) , масло од семки на грозје и екстракт од видец. Оваа течна крема ја негува нежната кожа околу очите и ги намалува брчките предизвикани поради сушење на чувствителнaта и тенка кожа.
 
Употреба: Секое утро и вечер нанесете со нежно тапкање во пределот околу очите на претходно исчистена кожа.

Пакување: 150 ml, Цена: 570,00 ден.  Шифра: 44505
 
За секојдневна нежна нега! Богатството на состојките од масла од семки на грозје, бадем и ши-путер, како и екстрактот на семки од органска калинка ја заштитуваат и негуваат кожата во текот на целиот ден. Екстрактот од органски смокви и сокот од алое ја хидрираат кожата и ја прават мека. Идеална за целото семејство, за секојдневна нега на кожата на лицето и телото.

Пакување: 4,5 g, Цена: 180,00 ден.  Шифра: 44004 
 
За убави и нежни усни во текот на целата година!
Маслото од органска јојоба, какао путерот и бадемовото масло ја штитат нежната кожа на усните од прекумерно сушење.

Пакување: 75 ml, Цена: 390,00 ден. Шифра: 42379 
 
Без натриум флуорид и погоден за нежна хомеопатска дентална хигиена што не ги оштетува забите.
Нејзината морска сол и нејзините минерални средства за чистење го елиминираат изворот на бактериите на забите и темелно ги чистат забите. Комплексот со активни состојки ги штити забите и непцата.
Хроничниот недостаток од витаминот Б12, кој често се ефектира кај вегани, вегетаријанци и постари лица, може да доведе до здравствени проблеми. Скапоцениот витамин Б12 содржан во овој гел за заби се апсорбира во телотот преку мукозната мембрана на устата. Со редовна употреба може да се редуцира или целосно елиминира недостатокот од витаминот Б12.
Без натриум флуорид, синтетички бои, мириси и конзерванси.
Без глутен и без микропластика.
Употреба: најмалку 2 x пати на ден да се мијат забите.
Пакување: 75 ml, Цена: 380,00 ден. Шифра: 42378 
 
Тестирана од страна на стоматолози.
Со својот комплекс на активни состојки на натриум флуорид, ксилитол и органска жалфија се грижи и ги штити забите и непцата. Комбинацијата од натриум флуорид и ксилитол е ефективна против гингивитис и во борба против бактериите кои предизвикуваат кариес. Фината текстура на пастата гарантира нежно чистење на забите и непцата. Со масло од пеперминт – за пријатен вкус и свежина во устата. Скапоцениот витамин Б12 во нашата Дентал мед паста се апсорбира во телотот преку мукозната мембрана на устата. Со редовна употреба може да се редуцира или целосно елиминира недостатокот од витаминот Б12. Витаминот Б12 има клучна улога во клеточната поделба, во формирањето на крвни клетки и функционирањето на нервниот систем. Хроничниот недостаток од витаминот Б12, кој често се ефектира кај вегани, вегетаријанци и постари лица, може да доведе до здравствени проблеми.
Со натриум флуорид.
Без глутен и без микропластика.
Употреба: најмалку 2 x пати на ден да се мијат забите.