• НОВООТВОРЕНА ПРОДАВНИЦА LOGONA СКОПЈЕ-ЦЕНТАР

  НОВА ПРОДАВНИЦА LOGONA СКОПЈЕ-ЦЕНТАР

  Во наредните неколку дена ПРОМОТИВЕН ПОПУСТ на одредени производи и до 40%

 • ЛОГОНА
 • SANTE
 • PHARMALIFE - Italy
 • Natracare
Слаб имунитет?
Природно решение
IMMUNO бимби сируп со цинк и бакар - Го подобрува имунолошкиот статус
 

ИМУНО бимби сирупот е додаток на исхраната со витамини и минерали кој ја дополнува исхраната во случај на намалена исхрана или зголемени потреби за исхрана. ИМУНО, исто така, содржи растителни екстракти и концентриран сок од јаболко. По својот квалитет, атрактивност и леснотија на користење особено е погоден за деца.

ПРЕПОРАКА:
 • За подобрување на имунитетот
 • За време на вирусни и бактериски инфекции (настинки, бронхитис, пневмонија)
 • Чести респираторни инфекции
 • За време на епидемии на грип
 • Атопични состојби (дерматитис, ринитис, астма)
 • Херпес инфекции
 • Превентивно
БЕЗБЕДНОСТ:
 • Без вештачки бои, ароми, засладувачи
 • Без глутен
 • Без алкохол
 • GMO free
ЕФИКАСНОСТ:
 • Ресорптивна форма
 • Високо прочистени стандардизирани екстракти
 • Современа сложена формулација

Состав:

Деминерализирана вода, фруктоза, концентриран сок од јаболко, сув екстракт од овошје на шипинка (Rosa canina, малтодекстрин), сув екстракт од корен на козинец (Astragalus membranaceus, малтодекстрин), цинк глуконат, сув екстракт од корен на сибирски женшен (Eleutherococcus senticosus, малтодекстрин) конзерванс: калиум сорбат (E202); Витамин Е (дл-алфа-токоферил ацетат, хидролизиран желатин), бакарен глуконат, витамин Б6 хидрохлорид, регулатор на киселост: лимонска киселина.

Употреба:

УПОТРЕБА: (пред јадење)
За деца и бебиња од 6 месеци
за правилна употреба на храната треба да се земе:
- деца од 6 месеци до 3 година: 2 пати на ден по 5 ml (кафенa лажица),
- деца од 3 до 11 години: 1 пати на ден по 15 ml (супена лажица),
- деца постари од 11 години и возрасни: 2 пати на ден по 15 ml (супена лажица),
по можност пред јадење. Ако сакате, може да се разредува со вода или други течности (чај, млеко, чај од камилица, овошен сок, итн). Пред употреба да се протресе!

Да се користи 3 месеци без пауза, 3 пати годишно

Важно:

Производот е одобрен од Агенцијата за Храна и Ветеринарство и категоризиран од Бирото за Лекови и Институтот за Фармакологија како додаток во исхраната.

Предупредувања:

Овој производ е додаток на исхрана и не треба да се употребува како замена за разновидна и балансирана исхрана и здрав начин на живот. Препорачаната дневна доза да не се надминува. ДА СЕ ЧУВА НАДВОР ОД ДОФАТ НА ДЕЦА. Лица кои се осетливи на некои од состојките не би требало да го употребуваат овој производ.

ЦЕНА:

Пакување: 200 ml, Цена: 445,00 ден. Шифра: 00586


 

 

Настинка (затнат нос, кашлица, отежнато дишење)?
ПРИРОДНО решение
FITOBALM гел - Го олеснува дишењето, ја смирува кашлицата

Безбеден и нетоксичен природен производ без камфор, ментол и вазелин. Фитобалм Гел Балсамико, благодарение на своите драгоцени природни состојќи, како што се етеричните масла од бор, сребрена ела и мирта ги отвара горните дишни патишта, го олеснува дишењето и има смирувачки ефект. Маслото од бадем ја негува и хидрира нежната бебешка кожа. Погоден за употреба и кај најмалите деца од првите месеци на животот.

 
 
 
ПРЕПОРАКА:
 • Настинка
 • Кашлица
 • Бронхитис (акутен и хроничен)
 • Синузитис
БЕЗБЕДНОСТ:
 • Не содржи камфор, ментол, вазелин
 • Не предизвикува навика
 • Не ја оштетува кожата

ЕФИКАСНОСТ

 • Дејство 24 h
 • Високо прочистени стандардизирани масла
 • Современа сложена формулација

Употреба:

УПОТРЕБА:
Мала количина од гелот во тенок слој да се нанесе на градите и грбот на детето.
Може да се нанесува повеќе пати во текот на денот (3 до 4 пати дневно)

Предупредувања:

Само за надворешна употреба. Да се чува надвор од дофат на деца, на темно и суво место.

ЦЕНА:

Пакување: 50 ml, Цена: 350,00 ден. Шифра: 00590

Намален апетит?
Природно решение
APPETITO бимби сируп - Директно го подобрува апетитот
 
Вашиот мал јунак одбива да јаде? Веќе сте ги испробале сите тактики, како „лета авионче ... иде чичко полицаец ... една лажиците за мама, дада, тета ...?? Пробајте со вкусниот АПЕТИТО бимби сирупот.
 
АПЕТИТО бимби сирупот е додаток на исхрана изработен од растителни екстракти подложени на ригорозни контроли на квалитет и придонесува за избалансиран внес на хранливи продукти и обновување на енергијата.
 
ДВОЈНО ДЕЈСТВО:
1. Го стимулира апетитот
2. Нутритивно дејство
 
ПРЕПОРАКА:
 • Деца со намален апетит
 • При заостанување во растот
 • За рековалесценти
 • Како додаток во исхраната
БЕЗБЕДНОСТ:
 • Без вештачки бои, ароми, засладувачи
 • Без алкохолни екстракти
 • Без алкохол
 • GMO free
ЕФИКАСНОСТ:
 • Амара екстракти-директно дејство
 • Високо прочистени стандардизирани екстракти
 • Современа сложена формулација

Состав:

Деминерализирана вода, фруктоза, концентриран сок од јаболко, хидроглицерински екстракт од женски кантарион (Centaurium minus), хидроглицерински екстракт од полен, хидроглицерински екстракт од пченични клици (Triticum aestivum), хидроглицерински екстракт од корен на линцира (Gentiana lutea), сув екстракт од грчка пискавица (Trigonella foenum-graecum, малтодекстрин), конзерванс: калиум сорбат; регулатор на киселост: лимонска киселина

Употреба:

УПОТРЕБА: (пред јадење)
За деца и бебиња од 6 месеци
За правилна употреба на храната треба да се консумираат 1 до 3 супени (15 ml) лажици (во зависност од возраста), најдобро пред јадење (препорака:
- од 6 месеци до 3 години: 1 x дневно по 15 ml (супена лажица);
- од 3 до 6 години: 2 x дневно по 15 ml (супена лажица);
- од 6 години: 3 x дневно по 15 ml (супена лажица))
Ако сакате, може да се разредува со вода или други течности (чај, млеко, чај од камилица, сок, итн.). Пред употреба да се протресе!

Важно:

Производот е одобрен од Агенцијата за Храна и Ветеринарство и категоризиран од Бирото за Лекови и Институтот за Фармакологија како додаток во исхраната.

Предупредувања:

Овој производ е додаток на исхрана и не треба да се употребува како замена за разновидна и балансирана исхрана и здрав начин на живот. Препорачаната дневна доза да не се надминува. ДА СЕ ЧУВА НАДВОР ОД ДОФАТ НА ДЕЦА. Лица кои се осетливи на некои од состојките не би требало да го употребуваат овој производ.

ЦЕНА:

Пакување: 200 ml, Цена: 445,00 ден. Шифра: 00587


 

 

Гасови и колики (грчеви)?
Природно решение
GAS bimbi капки - Го олеснува елиминирањето на интестинални гасови и колики
 
ГАС бимби капките се додаток на исхрана добиени од одбрани органски контролирани растенија. ГАС бимби капките придонесуваат за физиолошко елиминирање на цревните гасови.
 
БЕЗБЕДНОСТ:
 • Без вештачки бои, ароми, засладувачи
 • Без глутен
 • Без алкохол
 • GMO free
ЕФИКАСНОСТ:
 • Стандардизирани екстракти
 • Високо прочистени стандардизирани екстракти
 • Современа сложена формулација

Состав:

Деминерализирана вода, глицерол, сув екстракт од овошје на сладок анасон (Foeniculum vulgare, малтодекстрин), сув екстракт од цветот на камилица (Matricaria chamomilla, малтодекстрин), сув екстракт од овошје на ким (Carum carvi, малтодек-стрин), конзерванс: калиум сорбат; регулатор на киселост: лимонска киселина; етерично масло од нане (Mentha piperita)

Употреба:

УПОТРЕБА:
Од 0 месеци
За правилна употреба на храната треба да се консумираат 10 до 20 капки (во зависност од возраста), во текот на денот или најдобро во вечерните часови по вечерата (препорака:
- од 0-12 месеци: 10 капки 1 x дневно или 5 капки 2 x дневно;
- од 1 година: 15-20 капки 1 x дневно или 10 капки 2 x дневно)
Ако сакате, може да се разредува со вода или други течности(чај, чај од камилица, сок, итн.). Пред употреба да се протресе!

Важно:

Производот е одобрен од Агенцијата за Храна и Ветеринарство и категоризиран од Бирото за Лекови и Институтот за Фармакологија како додаток во исхраната.

Предупредувања:

Овој производ е додаток на исхрана и не треба да се употребува како замена за разновидна и балансирана исхрана и здрав начин на живот. Препорачаната дневна доза да не се надминува. ДА СЕ ЧУВА НАДВОР ОД ДОФАТ НА ДЕЦА. Лица кои се осетливи на некои од состојките не би требало да го употребуваат овој производ.

ЦЕНА:

Пакување: 30 ml, Цена: 370,00 ден. Шифра: 00591


 

 

Опстипација, нередовна и тврда столица?
Природно решение
ISILAX bimbi сируп - Природен лаксатив (Сорбитол + Манитол) = 2 - Брзо празнење
 
ИЗИЛАКС бимби е додаток на исхраната изработен од растителни екстракти, влакна и одбрани овошни сокови подложени на строга контрола на квалитет.
 • Без ефект на одложено дејство
 • Без грчеви и надуеност
 • Без иритација на ѕидот на цревата
 • Не предизвикува навика и мрзеливост на цревата
 
ПРЕПОРАКА:
 • Опстипација
 • Нередовна столица
 • Тврда столица
БЕЗБЕДНОСТ:
 • Без вештачки бои, ароми, засладувачи
 • Без глутен
 • Без алкохол
 • GMO free
ЕФИКАСНОСТ:
 • 2 осмотски лаксативи
 • Високо прочистени стандардизирани екстракти
 • Современа сложена формулација

Состав:

Деминерализирана вода, сок од бел јасен (Fraxinus ornus), фруктоза, концентриран сок од слива (Prunus domestica) 7,5%, концентриран сок од јаболка (Malus domestica) 5%, хидроглицерински екстракт од лисјата на црн слез (Malva sylvestris), инулин, јаболков пектин, конзерванс: калиум сорбат; регулатор на киселост: лимонска киселина.

Употреба:

УПОТРЕБА: (најдобро наутро или навечер пред спиење)
  Од 6 месеци
За правилна употреба на храната треба да се консумираат 1 до 3 супени (15 ml) лажици (во зависност од возраста), најдобро наутро или навечер пред спиење (препорака:
- од 6 месеци до 3 години: 15 ml дневно;
- од 3 до 6 години: 30 ml дневно;
- од 6 години и возрасни: 45 ml дневно)
Ако сакате, може да се разредува со вода или други пијалаци (чај, млеко, чај од камилица, сок, итн.). Пред употреба да се протресе!

Важно:

Производот е одобрен од Агенцијата за Храна и Ветеринарство и категоризиран од Бирото за Лекови и Институтот за Фармакологија како додаток во исхраната.

Предупредувања:

Овој производ е додаток на исхрана и не треба да се употребува како замена за разновидна и балансирана исхрана и здрав начин на живот. Препорачаната дневна доза да не се надминува. ДА СЕ ЧУВА НАДВОР ОД ДОФАТ НА ДЕЦА. Лица кои се осетливи на некои од состојките не би требало да го употребуваат овој производ.

ЦЕНА:

Пакување: 200 ml, Цена: 445,00 ден. Шифра: 00589


 

 

Природно решение за СУВА, ИСПУКАНА И ВОСПАЛЕНА КОЖА (ЕКЗЕМИ – ОСИПИ – ЕРИТЕМИ)
 

Против иритации, антиоксидативно и регенеративно дејство. Интезивно го намалува црвенилото, чешањето, сувоста и испуканоста кај осетливата и надразнета кожа. Ја негува и ја враќа неопходната хидратација и еластичност на кожата.

Кортинат кремата е со висока концентрација на растителни активни состојки, иновативен производ кој се карактеризира со значајна активност на екстрактот од сладок корен („Glycyrrhiza glabra“) од кој е добиена 18-β-глицеринска киселина што се користи во оваа формулација. Екстрактот од бакопа („Bacopa мonnieri“) во содејство со маслото од оризови трици, бисаболол и алантоин, делуваат против иритации, интезивно го намалуваат црвенилото и ја смируваат и регенерираат кожата. Идеална е при проблеми и оштетувања на кожата настанати од надворешни влијанија како што се ветерот, сонцето и загадувањето, или при иритации настанати од хемикалии. Кремата е наменета за возрасни, деца и бебиња (0 месеци).

Кортинат кремата не содржи кортикостероиди, алергени, парабени, PEG (полиетилен гликол) и нафтени деривати (парафин, вазелин, ...).
 

Употреба:

УПОТРЕБА:
Од 0 месеци
Само за надворешна употреба. Нанесете на иритирани места на кожата на телото или лицето и нежно тријте до целосно апсорбирање (2-3 пати на ден или почесто по потреба, во континуитет (без пауза) сė до подобрување на состојбата на кожата).

Предупредувања:

Да се чува на суво и темно место. Да не се нанесува на отворени рани, опекотини и слузокожа. Во случаи на преосетливост на кожата на било која компонента на производот, да се прекине со употреба.

ЦЕНА:

Пакување: 75 ml, Цена: 670,00 ден. Шифра: 00593


 

 

Природна бариера од комарци и други инсекти!!!
 
Природен производ врз база на етерични масла на здравец (Rose geranium „Pelargonium graveolens“), лимонова трева (Citronella cymbo-pogon nardus), лаванда (Lavandula angustifolia), егзотична вербена (May Chang „Litsea cubeba“) и нане (Mentha piperita).
 
МАПЕЗ спрејот е мешавина на нетоксични, неиритирачки и ефикасни природни етерични масла. Погоден е за употреба и кај најмалите деца од првите денови на животот. Посебниот мирис на неговите природни состојки е пријатен за луѓето, а непријатен за инсектите. Со нанесување на кожата се формира природна бариера која ги одбива комарците, мувите и другите инсекти.
Ја негува и хидрира кожата.
 
МАПЕЗ спрејот е БЕЗБЕДЕН И НЕТОКСИЧЕН. Не содржи алкохол.
 

Употреба:

УПОТРЕБА:
Од 0 месеци
Само за надворешна употреба. Се ненесува на откриени делови од телото: раце, нозе, вратот и лицето (чело, образи). Повторете ја постапката кога ќе се намали дејството.
Избегнувајте очи, уста и слузокожа.

Предупредувања:

Само за надворешна употреба. Да се чува надвор од дофат на деца, на темно и суво место. Да не се нанесува на оштетена или огребана кожа. Не се препорачува да се применува во случај на алергиска реакција на било која состојка на производот.

ЦЕНА:

Пакување: 100 ml, Цена: 395,00 ден. Шифра: 00592


 

 

Недостаток на Fe (железо)?
Природно решение
FERRO C сируп - Прва помош кај недостаток на железо
 

ФЕРО Ц сирупот е додаток на исхрана на база на железо, цинк, бакар, витамин Б12, корисни за надоместување на недостатоците во исхраната или во случај на зголемена побарувачка. ФЕРО Ц содржи витамин Ц и растителни екстракти, како што се камилица и ацерола.

 • Одлична подносливост
 • Не предизвикува мачнина и гадење
 • Не ги бои забите
 • Со пријатен вкус
 
ДЕЈСТВО:
1. Го зголемува внесувањето на Fe2+ и неговата искористливост
2. Ги обезбедува неопходните микроелементи и витамини за синтеза на хемоглобинот
3. Ја подобрува крвната слика
4.  Го намалува дефицитот на Fe2+
 
ПРЕПОРАКА:
 • Намалено внесување на Fe
 • Зголемени потреби од Fe
 • Сидеропениска анемија
БЕЗБЕДНОСТ:
 • Без вештачки бои, ароми, засладува
 • Без глутен
 • GMO free
ЕФИКАСНОСТ:
 • Fe2+ во органска форма (глуконат комплекс)
 • Високо прочистени стандардизирани екстракти
 • Современа сложена формулација

Состав:

Деминерализирана вода, фруктоза, концентриран сок од јаболко, сув екстракт од цветот на камилица (Matricaria recutita, малтодекстрин), железен глуконат, цинк глуконат, сув екстракт од ацерола овошје (Malpighia glabra, малтодекстрин), витамин C, конзерванс: калиум сорбат (E202); регулатор на киселост: лимонска киселина; бакарен глуконат, витамин Б12

Употреба:

УПОТРЕБА: (пред јадење)
Од 6 месеци
За правилна употреба на храната треба да се земе:
- деца од 6 месеци до 1 година: 1-2 пати на ден по 5 ml (кафенa лажица),
- деца од 1 до 14 години: 1 пати на ден по 15 ml (супена лажица),
- возрасни: 2 пати на ден по 15 ml (супена лажица),
по можност пред јадење. Ако сакате, може да се разредува со вода или други течности (чај, млеко, чај од камилица, сок од овошје, итн). ПРЕД УПОТРЕБА ДА СЕ ПРОТРЕСЕ!
 

Важно:

Производот е одобрен од Агенцијата за Храна и Ветеринарство и категоризиран од Бирото за Лекови и Институтот за Фармакологија како додаток во исхраната.

Предупредувања:

Овој производ е додаток на исхрана и не треба да се употребува како замена за разновидна и балансирана исхрана и здрав начин на живот. Препорачаната дневна доза да не се надминува. ДА СЕ ЧУВА НАДВОР ОД ДОФАТ НА ДЕЦА. Лица кои се осетливи на некои од состојките не би требало да го употребуваат овој производ.

ЦЕНА:

Пакување: 200 ml, Цена: 445,00 ден. Шифра: 00588


 

 

ЗЕГИН-ГТЦ 2 (Приземје)
ГТЦ Трговски Центар лок. 492, Скопје
тел. 02/3135-544
 
ДМ дрогерие маркт - ГТЦ
Кеј 13-ти Ноември, ГТЦ Скопје - Центар
тел: 02/3213604; 02/3215244
 
ДМ дрогерие маркт - Веро Центар
ул. Кочо Рацин бр.1, Скопје
тел: 02/3118715; 02/3119371
 
ЗЕГИН (Спроти Рамстор)
 
ДМ дрогерие маркт - Центар
Ул. Даме Груев бр.7 Скопје – Центар
тел: 02/3220540; 02/3220744
 
ЗЕГИН - ВОДНО
ул. „Владимир Надзор“ бр. 4, Скопје
тел. 02/3109-228
 
ЗЕГИН-МНТ
ул. Битпазарска бб, Скопје
тел. 02/2435-429
 
ЗЕГИН-ЦЕНТАР
 
ЗЕГИН-Skopje City Mall
ул. Љубљанска бр.4, Скопје
 
ДМ дрогерие маркт - Сити Мол
Ул. Љубљанска бр.4, Скопје
тел: 02/3080456; 02/3074597
 
ЗЕГИН-БУЊАКОВЕЦ
Бул. „Партизански одреди“ бр. 25/1-35 Скопје
тел. 02/3298-504
 
ДМ дрогерие маркт - Тафталиџе
Ул. Иво Лола Рибар бр.74, 1000 Скопје
тел: 02/3094996 ; 02/3094942
 
АННИ БИО МАРКЕТ
населба Козле во комплексот на КАМ Маркет, Скопје

ЗЕГИН - АЛУМИНА
Ул. „Метроплит Теодосиј Гологанов“ бр. 98, 1000 Скопје
тел. 02/3064-852 
 
ЗЕГИН-ЛЕПТОКАРИЈА
Ул. „Партизански одреди“ бр. 66а Скопје
тел. 02/3065-903
 
 
ЗЕГИН-ЖЕЛЕЗНИЧКА
Ул. „Железничко Транспортен Центар“ лок. бр. 28
тел. 02/2466-556
 
ДНА АННИ ФАРМ
Во Т.Ц. Capitol Mall & Residence, Аеродром Скопје (од 12 декември 2013)
 
ДМ дрогерие маркт -ТЦ Капитол Мол
Бул. Јане Сандански бр.71а, Скопје
тел: 02/2464724; 02/2466951
 
ЗЕГИН-БИСЕР
Бул. Јане Сандански бр. 24 локал. 6, Скопје
тел. 02/2403-237
 
ЗЕГИН-НОВО ЛИСИЧЕ 3
Ул. Февруарски поход бр.24, Скопје
тел. 02/2401-455
 
ЗЕГИН-ТРИ БИСЕРИ
Бул. Јане САндански бр. 17, Скопје
тел. 02/2464-338
ХЕРБА-ЧАИРЧАНКА
Т.Ц.Чаирчанка ул.Цветан Димов бр.40, Скопје
 
ХЕРБА-Поликлиника Чаир
Во склоп на Поликлиника Чаир
 
ДМ дрогерие маркт -Бит Пазар
Бул. Крсте Мисирков, Скопје
тел: 02/3117268; 02/3117264
 
ХЕРБА-БИТ ПАЗАР
Во склоп на ЈЗУ-Здравен Дом-Скопје, Бит Пазар
 
ПЗУ ГОЛД-МУН
Ул. Џон Кенеди бр.1/11, Скопје
 
ДА-ЈАНА-ФАРМ
Ул. „Ќемал Сејфула“ бб - Чаир Скопје
тел. 02/2655-500
 
АПТЕКА АСПИРИН ФАРМ - Арачиново
С. Арачиново, Скопје
АПТЕКА ДЕМЕТРА 2
11 Октомври бр. 13, Куманово, тел.  031/416-510
 
АПТЕКА ДЕМЕТРА 3
Христ. Т. Карпош бр. 13, Куманово, тел. 031/431-375
 
АПТЕКА ДЕМЕТРА 4
Пл. М. Тито бб, Куманово, тел. 031/425-280
 
ДЕМЕТРА МАРКЕТИ
Ул. Тоде Думба бр.120, Куманово, тел. 031/412-506
 
АПТЕКА КАМЕЛИА
Ул. М. Тито бр.79, Куманово
ДМ дрогерие маркт - Велес
Ул. Маршал Тито бр.1, Велес
ВИОНА - Продавница за здрава и органска храна
Ул. „Ленинова“ бр.14 (во трговски центар до Основед Суд), СТРУМИЦА
тел. 034/350-550 (Повеќе информации ...)
 
ЗЕГИН - СТРУМИЦА 1
ул. Гоце Делчев бр. 41, Струмица
тел. 034/320-060
 
АПТЕКА ВЕРБЕНА - СТРУМИЦА
 
 
ЗЕГИН - Прилеп 1
ул. Маршал Тито бб, Прилеп
ЗЕГИН - БИТОЛА 1
ул. Борис Кидрич бб, Битола
тел. 047/222-601
ЗЕГИН - ОХРИД 1
ул. Туристичка бб, Охрид
тел. 046/261-430
П.Р. ФАРМ ПЗУ АПТЕКА ГОСТИВАР
ул. Мајор Чеде Филиповски бр.242, Гостивар
 
ПЗУ АПТЕКА ПРО-ФАРМ ГОСТИВАР
село Дебреше, Гостивар
 
ПЗУ АПТЕКА МЕД-ФАРМ ГОСТИВАР
село Чегране, Гостивар
 
ПЗУ АПТЕКА ФАРМАЦИЈА ПЛУС ГОСТИВАР
ул. Гоце Делчев бр. 84, Гостивар
 
ПЗУ АПТЕКА ДИТИ ФАРМ
ул. Чеде Филиповски бр. 29 (болница), Гостивар
ПЗУ АНАКОНДА АПТЕКА
ул. Илинденска бр. 126, Тетово
тел. 071/244 599
 
ПЗУ КЕМОФАРМАЦИЈА - БОНИ
УЛ. 29 Ноември бр. 33, Тетово
 
ДМ дрогерие маркт -ТЦ Палма Мол
ул. Скопски пат бр.8, Тетово
тел: 044/349785; 349469; 34964
 
ПЗУ КЕМОФАРМАЦИЈА ПЛУС - АПТЕКА
ул. 29 Ноември бр. 29, Тетово
тел. 078/447 810