Ја зајакнува косата и ѝ дава одлична богата текстура
Специјализирн за потребите на нежната и тенка (кршлива) коса. Природната формула со органски кофеин, гоџи бобинки и екстракт од калинки како и природниот бетаин и даваат на косата зголемена отпорност, волумен и ја здржуваат нејзината нежност и мазност. Растителната силициумова киселина дополнително ја поддржува природната сила на косата за регенерација. Драгоцените природни масла како масло од семе од „Burdock“ овозможуваат лесна апликација и ја потхрануваат косата од коренот до врвовите. Кремастата текстура и дава на косата релаксирачко чувство без предизвикување на чувство на тежина.
Состав: Aqua (Water), Alcohol denat.*, Glyceryl Citrate/Lactate/Linoleate/Oleate, Glycine Soja (Soybean) Oil*, Cetearyl Alcohol, Sorbitan Stearate, Aloe Barbadensis Leaf Juice*, Betaine, Arctium Lappa Seed Oil*, Inulin, Sodium Cetearyl Sulfate, Disodium Cocoyl Glutamate, Sodium Cocoyl Glutamate, Sucrose Cocoate, Arginine, Silica, Caffeine*, Bambusa Vulgaris Leaf/Stem Extract, Punica Granatum Seed Extract*, Ginkgo Biloba Leaf Extract, Bambusa Vulgaris Sap Extract, Lycium Barbarum Fruit Extract*, Glycerin, Citric Acid, PCA Ethyl Cocoyl Arginate, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract*, Parfum (Fragrance)**, Limonene**, Linalool**, Citronellol**, Geraniol**, Citral**, Coumarin**.
* од контролирано органско производство           ** природни етерични масла
Пакување: 200 ml, Цена: 675,00 ден. Шифра: 30246

 

 
 
 
BDIH, NATRUE, ЛОГОНА ознаки за органско
  
Веган, без глутен, без лактоза
____________________________________
Производите можете да ги купите преку

Активни состојки


За свиленкасто мека кожа

Растението од Gramineae фамилијата се смета за симбол на долговечност во Кина, а во Јапонија за симбол на чистота. Поради неговите позитивни карактеристики бамбусот е популарна состојка во козметиката. Бамбусот ја подобрува еластичноста на кожата и ја прави мека и мазна, подобрувајки ја нејзината способност да рефлектира светлина. Сокот од бамбус содржи висока содржина на силициум важна хранлива материја за телото особено за кожата и коските.

Природна заштита од стареење

Во Кина, лекувачката моќ на гинкгото се користи веќе преку илјада години. Флавоноидите кои се соджат во гинкгото се особено корисни за кожата. Овие фитохемикалии ја штитат кожата од слободните радикали кои го забрзуваат процесот на стареење на кожата. Гинкгото исто така ја зајакнува кожата правејки ја цврста и подобрувајки ја циркулацијата и нејзиниот метаболизам.